İthal Steroid Satın Al

İthal steroid satın almak için birçok kişi gün içerisinde arama motorları aracılığı ile milyonlarca internet sitesi görüntülemektedir. Ancak görüntülenmiş olan internet sitelerinin arasından hangisinin alışveriş yapılmak üzere tercih edileceğine karar vermek oldukça titizlik ile yürütülmesi gereken bir araştırma sürecini kapsamaktadır.

Ülkemiz sınırları içerisinde anabolik steroid üretimi yapmak, bu konu ile ilgili alınan kararlar sonucunda yasaklanmıştır. Bu neden ile ülkemizde profesyonel olarak spor ile ilgilenen ya da kendi imkanları dahilinde vücut gelişimini gerçekleştirmek için amatör olarak spor ile ilgilenen kişiler, anabolik steroid siparişlerini vermek için güvenilir adres arayışına girmişlerdir. Bu arayış sonucunda ortaya çıkan seçenekler arasından en güveniliri internet siteleri aracılığı ile anabolik steroid alımının gerçekleştirilmesidir.

İnternet ortamında bulunan internet siteleri ya da bazı sosyal medya uygulamaları aracılığı ile anabolik steroid alımı gerçekleştirilebilmektedir. Bu alışverişler esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, alışverişin gerçekleştirileceği sitenin orijinal içerikli ürünlerin satışını yapıp yapmadığı konusudur. Orijinal olmayan içeriğe sahip olan anabolik steroidlerin tüketimi kısa vade ciddi sağlık sıkıntılarına neden olabilmektedir.

Anabolik steroid üretimi ve satışı birçok ülkede yasaktır. Bu neden ile anabolik steroid piyasasında bir hayli talep bulunmaktadır. Ortaya çıkan yoğun talebi fırsat bilen bazı kötü niyetli kurumlar ya da şahıslar, taleplerin karşılanmasını orijinal olmayan içeriklere sahip olan ilaçlar aracılığı ile yapmaktadırlar. Bu durumun önüne geçmek amacı ile mutlaka anabolik steroid piyasasında bilinen ilaçların olduğu internet siteleri tercih edilmeli ve ilaçların seri numaraları, sorgulama ekranları aracılığı ile kontrol edilmelidir.

Anabolik Steroidlerin Seri Numaraları Nasıl Kontrol Edilir?

Anabolik steroidlerin seri numaralarının kontrolü için geliştirilmiş olan çeşitli internet siteleri vardır. Ayrıca ürünün üretimini yapan firmaların resmi internet siteleri aracılığı ile de anabolik steroid ürünlerinin seri numarası kontrolü yapılabilmektedir.

Her üründe olduğu gibi anabolik steroid ürünlerinde de her biri için özel olarak geliştirilmiş olan seri numaraları bulunmaktadır. Bu seri numaraları olası bir problemin çıkması durumunda, sorunun hangi üründen kaynaklandığının belirlenmesi açısından oldukça önemlidir. Bu neden ile aynı seri numarasının farklı bir üründe bulunması mümkün değildir.

Anabolik Steroid Nedir?

Anabolik steroid, vücudumuzda içerisinde doğal halde bulunan steroid hormonlarının insan eli ile üretilmiş kimyasal taklitleridir. Bu taklit temelde testosteron hormonunu baz almaktadır.

Erkek vücudunun birincil hormonu olan testosteron hormonu, erkeklerin sahip oldukları fiziksel özellikleri ve erkek cinsiyetine özgü olan diğer özellikleri ortaya çıkaran hormondur. Bu hormonun vücut içerisinde ki varlığının artması, yağ yakımının hızlanması ve kas kütlesinin artması anlamına gelmektedir. Çeşitli spor branşlarını profesyonel olarak icra eden sporcular ya da kendi istekleri doğrultusunda vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişiler, kas kütlelerini arttırmak ve vücutlarını şekillendirmek için fazla miktarda testosteron hormonuna ihtiyaç duyarlar. Vücut içerisinde doğal halde bulunan testosteron miktarı bu isteği karşılamadığı için kişiler, anabolik steroid ilaçlarını tüketirler. Bu sayede çok kısa süre içerisinde arzu ettikleri görünüme kavuşabilmektedirler.

Ülkemizde Steroid Satışını Niçin Yasaklanmıştır?

Ülkemiz sınırları içerisinde steroid satışının yasaklanma nedeni anabolik steroid kullanan kişilerin, bu eylemi bilinçsiz olarak yapmalarının sonucunda önlenemeyen sağlık problemleri yaşamalarından kaynaklanmaktadır.

Dozunda ve uygun süre sınırları içerisinde kullanılan anabolik steroidler vücut içerisinde yıkıcı sonuçlara sebep olmamaktadır. Ancak kişinin kendine uygun olan steroid türüne karar vermeden steroid kullanımına başlaması ve doz aşımı gerçekleştirmesi oldukça ciddi sağlık sıkıntılarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Steroid Kullanımının Sebep Olduğu Rahatsızlıklar Nelerdir?

Steroid tüketiminin sebep olduğu hastalıklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Jinekomasti
 • Testis küçülmesi
 • Sperm sayısında azalma
 • Kolesterol
 • Asabiyet hali
 • İntihara meyil
 • Aşırı tüylenme
 • Cilt sorunları
 • Organ yetmezlikleri
 • Hipertansiyon
 • Diyabet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.